Szybka pożyczka – szybko pożycz i szybko oddaj

Szybka pożyczka – szybko pożycz i szybko oddaj


Szybka pożyczka to dobre rozwiązanie wielu naszych problemów finansowych. Kwota jaką możemy pożyczyć jest bardzo zróżnicowana- może to być zaledwie kilkaset złotych bądź nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości ewentualnej spłaty. Należy jednak pamiętać, że jest to pożyczka na krótki okres czasu, co oznacza, że musimy ją zwrócić w przeciągu maksymalnie trzech miesięcy. W Innym wypadku musimy spodziewać się wysokich odsetek za przekroczenie terminu spłaty.

Dla kogo szybka pożyczka?
Z szybkiej pożyczki może skorzystać praktycznie każdy, pod warunkiem, że ukończył 18 rok życia, chociaż niektóre firmy pozabankowe wprowadzają wyższe restrykcje wiekowe i udzielają pożyczek dopiero osobom od 21 lub 25 r. ż. Musimy to sprawdzić na stronie konkretnej pożyczki. Zdarza się, że występuje także górna granica wiekowa- zazwyczaj wynosi ok. 70-75 lat. Co ciekawe, nie zawsze konieczne będzie zaświadczenie o naszych zarobkach. Do tej pory w ogóle nie było ono wymagane. Teraz coraz więcej firm wprowadza taki wymóg, w celu lepszego zabezpieczenia własnych interesów. Niemniej nadal znajdziemy firmy, które oferują pożyczki osobom bezrobotnym lub zadłużonym. Często jest to dla nich jedyne źródło, z którego mogą pożyczyć pieniądze.

Ile możemy pożyczyć?
Pozyczkolista.pl podaje, iż szybka pożyczka dotyczy zazwyczaj niedużych kwot. Nie ogranicza się oczywiście do 500 złotych. Górna granica to mniej więcej 2 tysiące złotych aczkolwiek znajdziemy również firmy, które oferują pożyczki do 5 tys. zł. Pożyczki na wyższe kwoty są przeważnie ratalne, a ich otrzymanie wiąże się ze spełnieniem bardziej restrykcyjnych wymagań. Znajdziemy je również w ofercie firm pozabankowych.

Na ile pożyczamy?
To jedna z ważniejszych kwestii. Okres spłaty ustala dana firma, która udziela nam pożyczki, jednak zazwyczaj czas spłaty jest bardzo podobny i wynosi od 30 do 90 dni. Oznacza to więc, że maksymalnie w przeciągu trzech miesięcy musimy zwrócić całą kwotę w jednej racie. Nie ma przy tym możliwości rozłożenia spłaty na kilka rat. Czy możemy spłacić naszą pożyczkę przed upływem wyznaczonego okresu? Oczywiście, nie ma z tym żadnego problemu. Równie dobrze możemy uregulować nasze zobowiązanie na drugi dzień, jeżeli będzie to dla nas najwygodniejsze rozwiązanie. Nieco inaczej wygląda kwestia przekroczenia terminu spłaty, wówczas odsetki znaczącą wzrastają, a nasz dług powiększa się z dnia na dzień, dlatego lepiej unikać takich sytuacji.